0 Kan Grubu Nasıl Diyet Yapmalı?

0 Kan Grubu Diyeti

0 Kan grubundaki kişiler nasıl beslenmeli? Hangi meyveleri ve sebzeleri ağırlıklı olarak tüketmeli? Sıfır kan grubundaki kişiler diyette nelere dikkat etmeli?

Diyet Nedir?

Diyete başlamadan önce diyetin ne olduğunu bilmelisiniz. Diyet insanların sağlığını korumak amacıyla yaptığı veya dikkat ettiği beslenme düzenidir. Diyet yaparken önemli olan nokta diyeti hayatınızın bir parçasını haline getirmektir.

Diyet Nasıl Yapılmalı?

Herkesin vücut yapısı farklılık gösteriyor. Bu nedenle birinin yaptığı diyet bir başkası için sağlıklı olmayabilir. Diyete başlamadan önce bir uzman yardımı almanız ve vücudunuzu tanımanız sağlığınız açısında büyük bir önem taşıyor. Bir diyete başlarken yaşınız, cinsiyetiniz, spor yapıp yapmamanız, işiniz, aile geçmişiniz, sigara veya alkol kullanma durumunuz gibi faktörler önemli bir rol oynuyor. Hatta bunların dışında mevsimlerin bile diyete etkisi oluyor. Peki, bu kadar çok faktör varken sağlıklı bir diyet nasıl yapılmalı? Öncelikle diyetisyeniniz size uygun bir diyet hazırlamalı. Yani onu uygulayıp uygulamayacağınızdan emin olmalı. Bununla birlikte tek taraflı bir diyet değil her besinin yeterince alındığı bir diyet olmalı. Ne az ne çok. Ayrıca sürekli aynı besinler yenilmemeli. Her gün ve her öğün için farklı farklı çeşitler olmalı. Bununla beraber bol bol su içilmeli. Günde en az 2,5-3 litre su içmelisiniz. Tabii iş sadece beslenmede değil. Hayatınıza hareket de katmanız lazım. Yürüyün, koşun ya da spor yapın. Bunların hepsini birlikte doğru bir şekilde uyguladığınızda sağlıklı bir diyet yapıyor olacaksınız.

0 Kan Grubu Diyeti

Aslında beslenme biçimimiz genlerimizden geliyor. İnsanların kan gruplarına göre de yediği yiyecekler, sevdiği yiyecekler değişebiliyor. Bir kişi kan grubu sayesinde hangi yiyeceğin onun için daha iyi olduğunu bilebilir ve diyetini bu yöne doğru çevirebilir. Kan grubu diyeti de son zamanlarda popülerlik kazanarak birçok insanın uyguladığı bir diyet haline gelmiş durumda. Peki, 0 kan grubuna sahip bir kişi nasıl diyet uygulamalı? 0 kan grubu avcı grup olarak bilinir. Bu nedenle eti çok severler. Çoğunlukla yüksek proteine sahip besinler onlar için en iyi beslenme çeşididir. Tavuk, hindi, kırmızı et, balık bunlarla beraber enerji veren meyveler ve sebzeler 0 kan grubunun tercih etmesi gereken besinlerdir. Kısacası 0 kan grubu bir kişi et yemeden duramaz. Et onların diyetinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bunun dışında 0 kan grubuna sahip bir kişi süt ürünlerine kolay kolay alışamaz.

Ayrıca tahıllı ürünler yemek kilo vermesini zorlaştırır. Bu yüzden mümkün olduğunca ekmek yemekten kaçınmalıdır. Et yerken de dikkat etmeli ve günlük 200 gram et miktarını geçmemelidir. Sonuçta eskiden kimse bir oturuşta 1 kg et yemiyordu. Ayrıca sağlıklı yağlar zeytinyağı, badem, ceviz gibi yağları diyetine eklemek zorundalar. Bununla beraber midelerinin asitliği yüksek olduğu için asitliği azaltmak için sebze ve meyve yemeye özen göstermelisiniz. Ne kadar eti sevseniz de her besinden azar azar almalı ancak diyetinizi biraz daha ete yönelerek yapmalısınız.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku