Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Adet sancısına ne iyi gelir? Adet sancısı nasıl geçer ve bitkisel olarak iyi gelen çaylar nelerdir? Sıklıkla yapılan hatalar nedir?

Kadınların en büyük sorunlarından olan adet sancısına ne yapılabilir, ne iyi gelir ve sancısı nasıl geçer gibi sorularınız ve daha fazlası makalemizde…

Kadınların güncel sorunlarından biri olan ve bilinçsiz uygulanan yöntemlerle yapılan tedaviler geri dönüşü olmayan sorunlara yol açmakta dır.Adet sancısı kanın vajinaldan atılması için vücudunun yaptığı kasılmalarından ibarettir. Bu kasılmalar sonucu dayanılmaz sancılardan kurtulmanın ve kaslarınızı rahatlamanın doğal yöntemlerinin yanı sıra adet sancısı şiddetinin az olduğu zamanlarda ağrı kesici alımı sizi kısa süre idare edicektir. Ağrı kesicilerin kısır yaptığı yada kanamanın çoğaltmasına neden olduğu gibi düşünceler yanlış olup mide sorunuz yoksa ve uzmanların önerdiği miktarda kullanılmak da hiçbir sankınca yoktur. Adet sancısı başlamadan önce regl yaklaşma döneminde çok aşırı tatlı ve tuzludan kaçınılması gerekiyor. Ayrıca vücut ısının korunması , iltihabın önlemesi , üşütmemek de de fayda var. Sorunsuz bir regl dönemi vücudunuzu tanımanızla başlar.

ADET SANCISINI GEÇİRMEK İÇİN YAPILAN HATALAR ;

Bu dönemde , tamamıyla sıcak, soğuk su dan kaçınılması gerekmektedir. Bir çok bilinen yanlış yöntemler ağrınızı daha da siddetlendiricektir. Bunlardan en önemsi olanı ısı değeri çok yüksek suyla duş alınması. Sıcak su kan dolaşımını artırır , kanı dışarı atmak için daha çok kasılmalar meydana gelir ve istenilen ağrı giderilemez. Hareketsiz kalmak kanın vajinadan atılmasında vücut zorlanır sizi daha çok sancıyla karşılık veririz. Bunun yerine evde nefes hareketleriyle kas güçlendirici egzersizler yapılarak ağrılar kontrol altına alınır. Yine yapılan çok ca hatalardan birisi sıcak su torbasının direk olarak karın bölgesine veyahut vajinal bölgesinde tutmak oldukça tehlikeli bir yöntemdir. Çünkü ; karın içerisinde bir iltihap problemi varsa ,bu yayılabilir yumurtalıklara zarar verebilir ve ileride size yeni bir sorun olarak geri dönebilir.

ADET SANCISINA İYİ GELEN BİTKİSEL YÖNTEMLER ;

Adet süresince süt ve süt ürünleri tüketmek karın kaslarını kuvvetlendirerek, regl ağrısını en hafife indirger. Birçok der de deva olan maydanoz halk arasında en iyi adet söktürücü olarak bilinir ve kaynatılıp sabah akşam içilmesi önerilir. Ayrıca melisa çayından da yaralanmak da fayda vardır , sizi sakinleştirecek ve kasılmalarınızı azaltacaktır. Çörek otu yağı her ay evinizin köşesinde bulundurmanız gerekmektir. Bu yağla karın ve kasıklara masal yapılarak ağrıyı dindirilir. Doğal bir ağrı kesici olan ve pek bilinmeyen muz , sınırlı sayıda tüketilmelidir. Bu dönemlerde yeşil çayın içine karıştırılmış tarçın da düzenli olarak kullanıldığında adet döneminizi en ufak sancıyla geçirmenize yardımcı olacaktır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku