Çağla Şikel Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Çağla Şikel nasıl makyaj yapıyor?, Çağla Şikel Makyajında İlk Adım

Çağla Şikel göz makyajı ve günlük makyajı nasıl yapılır? 2021 Yeni makyajının adımlarını ve videolu olarak gösterimini sitemizden inceleyebilirsiniz

Son yıllarda popülaritesi daha da artan ünlü manken Çağla Şikel’ in kıyafetlerinden, saçına, takılarından, ayakkabılarına her şeyi çok konuşuluyor. Peki, Çağla Şikel nasıl makyaj yapıyor?
Çağla Şikel öncelikle gözlerini ön planda tutan makyajları seviyor  ve kullanıyor. Günlük hayatında yoğun renkleri çok kullanmıyor. Moda ile iç içe olduğundan kendine yakışan trendleri kullanmayı iyi biliyor.

Çağla Şikel Makyajında İlk Adım

Çağla Şikel makyajını yapmaya her zaman gözlerden başlıyor. Temiz cildini nemlendirdikten sonra bazını yapıyor. Ten makyajına geçmeden önce daha temiz bir görünüm için önce gözden makyajı ile başlıyor. Göz kremini ve bazını uyguladıktan sonra kahve, nude tonlarla göz kapaklarını renklendiriyor. Yapı itibari ile çekik gözlü bir kadın olması onun için avantaj fakat o makyajla daha da çekik hale getiriyor. Nude ve kahve tonlarındaki farları, göz kapaklarının dışına ve yukarıya doğru gölgelendirerek uyguluyor.

Çağla Şikel Makyajında İkinci Adım Ten Makyajı

Günlük hayatında çok yoğun fondötenler kullanmayı çok sevmiyor. Bu yüzden sadece kusurlu bölgelere BB krem ya da ince yapılı bir fondöteni geçip, fırça ile uyguluyor ve dağıtıyor. Çok kuru cilde sahip olduğu için mat bitiş değil, daha doğal ya da ışıltılı ürünleri tercih ediyor. Gözaltında yine ince yapılı bir ürünü fırça ile dağıtıp aydınlık görünüm kazandırıyor. Ardından allık ile yanaklarını renklendiriyor. Allığı elmacık kemiklerinin tam üstüne uyguluyor. Uzun bir yüz tipine sahip olduğu için kontur ihtiyacı duymadan, yalnızca pembe şeftali tonlarında allıkla sağlıklı bir görünüm elde ediyor.  Aydınlatıcı da ise yine ışıltılı fakat simli olmayan bir krem ürünü elmacık kemiklerinin üstüne, burun kemiğinin uç noktasına ve dudaklarının daha dolgun görünmesi için üst dudak çizgisine parmak hareketleri ile uyguluyor.

Çağla Şikel Makyajında Son Dokunuşlar

Alt kirpik diplerine, göz kapağında kullandığı fardan geçiyor ve fırça ile belirginleştiriyor. Göz içine ten rengi kalem geçiyor, daha büyük ve çekik görünmesini sağlıyor. Son olarak maskara uyguluyor. Kaş yapısına ve şekline göre kaşları dolduruyor ve bitiriyor.  Çağla Şikel çekimler ve defileler dışında, günlük hayatında makyajını bu şekilde tamamlıyor ve kullanıyor.

 

Çağla Şikel’in diğer videoları için resmi Youtube kanalını takip edebilirsiniz.

Ayrıca Bayan Cüzdan Ve Takı Modelleri konumuz da ilginizi çekebilir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku