Doyurucu ve Şişmanlatmayan Kahvaltı Planı

Doyurucu ve şişmanlatmayan kahvaltı planı ile başta çalışan kişiler olmak üzere hem sağlıklı hem de doyurucu bir kahvaltı planı nasıl yapılacağını yazdık

Çalışan kişlilere özel kahvaltı planı yapıyoruz. Çalışan kişilerin kilo almasını engelleyecek ama sabahları enerji de verecek bir kahvaltı sunuyoruz.

Çalışanlara özel kahvaltı, tamamen onların güne enerjik başlamasını sağlar. Sevdiği şeyleri yemesinin yanı sıra, gün içinde tok kalması ile herhangi bir şekilde daha çok kalori alıp kilo almalarına neden olmaz. Sizin için içeriği ile ve görüntüsü ile sizi doyuracak bir kahvaltı öneriyoruz. Sonucunda kendinizi çok daha iyi hissettiğiniz bir iş gününe merhaba diyeceksiniz.

Kahvaltı İçeriği

Kahvaltı içeriği nasıl olacak? Kahvaltınızda ne yemek istiyorsunuz? Her şeyden önce, mutlaka çalışanlar için özel seçim kahvaltıda yemeden duramadıkları bir şey varsa yer verilmesini istiyoruz. Kalorisi çok olan ancak mutlaka yemem gerekir dediğiniz eğer çikolataysa, mutlaka miktarını doğru ayarlayarak yemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun dışında önerimiz, olmazsa olmazımız mutlaka yumurtadır. Yumurta protein olduğundan, gün içinde yakılması da daha zor olur. Bu sebeple tok tutma ihtimali çok daha yüksektir. Ayrıca buğday ekmeği yemeniz de önerilir. Salata, peynir olmazsa olmazları da kahvaltı içeriğinde mutlaka yer almalıdır. Bunları göz önünde bulundurarak istediğiniz içerikten kahvaltınızı yapmanızı öneriyoruz.

Miktarı doğru ayarlayarak yapılan kahvaltı çalışanlara kilo aldırmaz…

Kahvaltı Zamanı

Peki, ne zaman kahvaltı edeceksiniz? Aslında önemli olan aynı zamanda kahvaltı süresinin de doğru ayarlanmasıdır. İşe çok erken giden bir kişi, evden tam çıkmadan ayak üstü bir şeyler yediğinde çok da sağlıklı olmayacak. Çalışanlar için kahvaltı bir zaman diliminde yer almalıdır. Bunun için önerimiz, çıkmadan 20 dakika önce kahvaltıya oturmanız. Bunun için akşamdan yiyecekleri hazırlamak en doğru fikir. Daha hızlı bir şekilde tüketmeye hazır olacaksınız.

Kahvaltı Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çalışanlar yapacağı kahvaltı sonrasında dikkat etmesi gereken, iş yerine gittiği gibi çay kahve içmeye başlamasıdır. Güzel bir kahvaltının ardından vücudunuzun kendisini dinlemesine izin verin. Ayrıca kilo aldırmayan kahvaltı olmasını sağlamak açısından, kahvaltı sonrasında bol su tüketimi yapın. Gün içinde su tüketimini arttırmış olmak, sizin uzun bir süre tok kalmanızı da sağlıyor olacak.

Doyurucu ve şişmanlatmayan kahvaltı planı ile özellikle çalışan kişiler için sağlıklı beslenme planını bu konumuzda verdik. Ayrıca Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceden Kurtulmanın Yolları konumuz ilgiinizi çekebilecek bir diğer içeriğimiz.

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku