Dünyada En Çok Hasılat Yapan Filmler

Dünyada belki de en önemli yere sahip sektörlerden biri sinemadır. Sinemayı sevmeyen yoktur. O efektler, ışıklar, kurgusal ve renkli yapılar yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Peki ya dünyada en çok hasılat yapan filmler hakkında araştırma yaptınız mı? Biz sizler için yaptık. İşte dünyada en çok hasılat yapan filmler.

  1. Avatar

Avatar filmini bilmeyen yoktur. Farklı kurgusu ile bir çok insanın beğenisini kazanmıştır. Konusu kısmi felçli Jake Sully adındaki bir adamın farklı bir gezegendeki bir tür insan simülasyonunun başına geçer. Bu simülasyon ile yarı insan ve yarı navi olan Jake, aslında projenin başında olan ordunun amacının farklı olduğunu anlar ve işler karışır. 2009 yapım olan film Amerika’da üç boyutlu sinema sektöründe yer alır. Dünyada en çok hasılat yapan filmler arasında yer alır ve toplam hasılatı $2.789 milyar dolardır.

  1. Titanic

Belki de birçok insanın izleyip sonunda hüngür hüngür ağladığı bir filmdir. Filmin konusu hafızalardan silinmeyen Jack ve Ross’un unutulmaz aşkını ele alıyor. Bir geminin bir buzula çarpması ile yaşanan olaylar kapsamında ilerliyor. Film 1997 yılında vizyona girdiğinde bir rekor kırarak toplamda elde ettiği hasılat tam $2.187 milyar dolardır.

Dünyada En Çok Hasılat Yapan Filmler
Dünyada En Çok Hasılat Yapan Filmler
  1. Avengers: Endgame

Avengers serisini bilmeyen yoktur herhalde. Avengers: Endgame filmin konusu Thanos’un sonsuzluk eldivenini alması sonucu kendi dünyasını oluşturdu ve bu da birçok kahramanı küle dönüştürdü. Ancak geriye kalanlar intikam için hazırdı. Film seriden oluşmaktadır. Her bir serisi seyirciler tarafından beğenilerek izlendi. 2019 yılında gösterime giren film toplamda $2.797 milyar dolarlık gişe ile dünyada en çok hasılat yapan filmler listesine girmeyi başarmıştır.

  1. Frozen 2

Bir animasyon filmi olan Frozen yalnızca çocukların değil genç yetişkinlerinde beğenisi kazanmıştır. Frojen çocukların en sevdiği animasyon filmi arasında bulunur. Frozen yani karlar ülkesinin kraliçesinin maceralarını konu alıyor. 2019 yılında gösterime giren film tam tamına $1.447 milyar dolarlık bir hasılat yapmıştır.

  1. Fast & Furıous 7

Bir üst düzey yöneticisi olan Jakarde, Tanrının gözü denilen bir yazılım programını ele geçirmek istemektedir. Toretto takımı ise bunu engellemek için bir araya gelir. Hızlı ve öfkeli aksiyon, macera, grilim filmleri arasında en üst sırada yer alır. Hızlı ve öfkeli toplam 8 ana 2 kısa filmden oluşan bir seri devam filmidir. 2001 yılında gösterime giren film ile toplamda $1.517 milyar dolarlık bir hasılat elde edilmiştir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku