Dünyanın En Zengin İş İnsanları

Birçok insan dünyanın en zengin insanları kimlerdir? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Gelişen ve büyüyen dünya ekonomisinde bazı şahısların mal varlığı ön plana çıkmaktadır. Bu şahısların bazıları gündemden düşmezken bazıları da gündemden uzak yaşamaktadırlar. Yaptıkları işlerle zengin olmayı başaran bu insanlar, dünyanın en zengin iş insanları olarak bilinirler.

Jeff Bozes

188.7 milyarlık servete sahip olan Jeff Bozes, 12 Ocak 1964 tarihinde doğmuştur. ABD doğumlu olan bu şahıs, dünyaca ünlü küresel şirket olan Amazon’un kurucusudur. Aynı zamanda bu şirketin CEO’su ve başkanıdır. Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer almayı başaran Jeff Bozes, Blue Origin adlı bir uzay-havacılık şirketine de sahiptir. Servetini her geçen yıl katlayarak artıran bu ünlü isim, adından fazlaca söz ettirmeyi başarmıştır. Büyük bir azimle çalışıp iş dünyasında ilklere ulaşmayı başarmıştır.

Bill Gates

Dünyanın en zengin iş insanları arasında bulunan Bill Gates, 28 Ekim 1955 tarihinde dünyaya gelmiştir. Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, günümüze kadar bu şirketin teknik danışmanı olarak işine devam etmektedir. 2020 yılında teknik danışmanlığını bırakan bu iş insanı, kendi hayatına daha fazla zaman ayırmak için geriye çekildi. Son derece hayırseverlikleri ile tanınan Bill Gates, yapmış olduğu yüklü miktarda ki bağışlarıyla tanınmaktadır.

Mark Zuckerberg

96.7 milyarlık servete sahip olan Mark Zuckerberg, 14 Mayıs 1984 tarihinde doğmuştur. ABD’de dünyaya gelen bu ünlü iş insanı, en büyük sosyal platformlardan biri olan Facebook’un kurucusu olarak bilinir. Facebook’u kurduktan sonra dünyanın en zengin iş insanlarından biri olmayı başaran bu ünlü isim, günümüzde birçok projede adından söz ettirmektedir. Mark Zuckerberg, aynı zamanda günümüzde dünyanın en genç zengin iş insanı olarak da bilinmektedir. 2010 yılında ”Yılın Adamı” olarak seçilmiştir. Yaptığı işlerle servetini daha da fazlalaştıran Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin iş insanları arasında kalmaya devam etmektedir.

Warren Buffett

Warren Buffett 80.3 milyarlık serveti ile dünyanın en zengin iş insanları arasında yerini almıştır. 20. yüzyılda en başarılı yatırımcı olarak bilinen bu iş insanı, 1930 yılında doğmuştur. Berkshire Hathaway şirketinin kurucusudur.

Dünyanın En Zengin İş İnsanları
Dünyanın En Zengin İş İnsanları

Dünyanın Diğer Zengin İş İnsanları

Dünyada zenginliği ile ön plana çıkan birçok iş insanı bulunmaktadır.

Bu iş insanlarından bazıları şunlardır:

  • Bernard Arnault ve ailesi
  • Mukesh Ambani
  • Steve Ballmer
  • Larry Ellison
  • Larry Page
  • Sergey Brin

Gibi isimler, dünyanın en zengin iş insanları arasında adından söz ettirmişlerdir. Bunların dışında ön plana çıkan başka isimlerde vardır.

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku