Evde Bitkisel Saç Boyası Hazırlama

Evde bitkisel saç boyası hazırlama yöntemi nelerdir? Papatya suyu ile saç boyası hazırlayıp, saç rengi açmak için hangi tarih uygulanmalı? Nelere dikkat edilmeli?

Biz kadınların saçları her şeyden çok önemlidir. Bunun için kuaförlere saatlerimizi vermekle birlikte bir sürü para dökeriz kuaför salonlarına , istediğimiz ışıltıyı bulamayınca paralarımızı ve zamanımızı çöpe atmış oluruz. Kırılan , dökülen ve yanan saçlarımızda üstüne tuz biber olunca cinnet kaçınılmaz oluyor. Bu kimyasallar hayatımıza girmeden önce ne yapıyorduk güzellik üzerine hiç sordunuz mu kendinize ? Aslında doğa bütün güzelliklerini önümüze sunmuş ama biz fark edememişiz . Bugün hayatımızdan kimyasalları çıkarmak için güzel bir fırsat. Sizlere papatya suyuyla neler yapabileceğimizi paylaşacağım. Hem zamanımızı hemde paramızı geri kazanma günü bugün.

PAPATYA SUYU; Daha çok saç rengini açmak için kullanıldığını bilinmekte. Fakat ; papatya suyu düzenli kullanıldığı zaman zayıf saçları güçlendirir , dökülmesini engeller , yıpranmış saçları onarmak da etkisi yüksek bir bitkidir. Papatyanın saça kazandırdığı doğal parlaklık sayesinde başka bir ürüne ihtiyaç duymadan kullanacaksınız. Papatya suyu saça olduğu gibi cilde de iyi gelmekte ve iltihaplı , tahriş olmuş ve yara izi almış cilt de iyi geldiği, söylenir. Ayrıca cilt deki güneş lekelerine ve sivilce izlerini de faydaları yabana atılamaz.papatya çayıyla göz altında oluşan morluklara da pansuman tedavisiyle çare bulabilirsiniz.

PAPATYA SUYUNUN UYGULANIŞI ;

Öncelikle saçımızın bir tutamına uyguluyoruz ve açılma süresini öğrendikten sonra tüm saçımıza gönül rahatlığıyla uyguluyoruz. Saç kalınlığına göre değişir fakat biz 40 gr papatya almanızı öneriyoruz. Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz bir bitkidir . 5 yada 6 su bardağıyla bir tencerede 15 dakika kaynatıyoruz. Bu sürede evinizin içine mis gibi kına kokusu yayılacaktır. Kaynayıp tamamen rengini saldıktan sonra bir süzek yardımıyla süzüyoruz. Daha sonra soğuması için bir başka kaba alıp 10 dakika bekliyoruz. Eğer sadece aralara ışıltı serpmek isterseniz boş bir spreyle belirlediğiniz aralara sıkarak elde edebilirsiniz. Ama komple açılmasını istiyorsanız dipten uca direkt olarak papatya suyunu yedirin. Emin olmak için saçını tarayın ve kuru kalan yerlere tekrardan sürün. Burada yapılan en büyük hata direkt olarak güneşe çıkıp kurumasını beklemek çünkü; güneş ışınları saçlarınızı kıracaktır. Onun yerine doğal yöntemlerle kurumasını beklemektir. Eğer saçınız hem açılsın hem güçlensin istiyorsanız karışımın içine limon ve az bir miktar tarçın eklerseniz sağlıklı sonuçlar elde edersiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku