Göreve Yeni Başlayan Polis Maaşları

Göreve Yeni Başlayan Polis Maaşları , devlet yöneticileri ile sendikalar arasında gerçekleşen görüşmelerin ardından yeni başlayan polis maaşlarının tutarı da belli olmuştur. Belirlenen rakamlar, enflasyon değerleri doğrultusunda açıklandı. 2021 dönemi için göreve yeni başlayan polislerin alacağı en düşük maaş 5,993 Türk Lirasıdır. Ayrıca 2021 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 3.5 zam yapılması konusu da netlik kazandı. 2021 yılında ise yapılacak olan zam oranları ilk ay için yüzde 4, ikinci 6 ay için yüzde 5 olarak belirlendi. Komiser olarak göreve başlayan polislerin alacağı rakam ise, 6,092 Türk Lirası olmaktadır. Maaşların değişmesinin ilk sebebi, polislerin görev yaptığı iller ve bölgelerdir.

Memur sen tarafından hükümete sunulan teklif ise, 2021 yılının ilk altı ayı için yüzde 10, ikinci altı ayı içinse yüzde 9 olarak belirlenmişti. Bu rakamlar 2020 yılının ilk altı ayı için yüzde 10, ikinci altı ayı için yüzde 8 zam olarak değişmekteydi. Ancak yapılan anlaşmalara göre, bahsi geçilen zam oranlarının ortalaması bulunmuş ve yeni polis adaylarının maaşları bu ortalamaya göre hesaplanmıştır. Söz konusu bu maaşlar, polislerin başlangıç olarak üstlendiği görev yüküne ve çeşitli bölümlere göre de değişkenlik göstermektedir. 2021 yılı ocak ayı itibari ile göreve başlayan ve 8/1 derecesinde polis memuru olan bir kişinin maaşı 6,092 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Ayrıca yine göreve yeni başlayan bir memurun alacağı en yüksek maaş ise 5,993 Türk Lirasıdır. Yapılan zam oranları ile hesaplanan bu rakamlar, yılın 2. Yarısında değişkenlik gösterecektir.  Detaylı bilgi ise, hükümet ile sendikalar arasında imzalanan sözleşmede yer almaktadır. Bu sözleşmelerin tüm maddeleri, 2020 ve 2021 yılı için geçerli kılınmıştır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku