Hangi Topuklu Ayakkabı Daha Rahat? Hangisi Sana Yakışır?

Hangi topuklu ayakkabı daha rahattır? Hangi topuklu ayakkabı sana yakışır? Hangi renk ve hangi modeller ayak tiplerine göre giyilmelidir?

Her dönemin en çok tercih edilen ayakkabı modeli olan topuklu ayakkabıların seçiminde şıklığı ön planda tuttuğunuz kadar sağlığı da ön planda tutmanız gerekmektedir. Kadınların güçlü, kendinden emin ve kadınsı durmasına katkı sağlayan topuklu ayakkabılar aynı zamanda şık görünür ve boyu uzatmaya yarar.

Ancak cezbedici tarafı kadar birde acı çektiren tarafı da vardır. Uzun süreli topuklu ayakkabı kullanan kadınların birçoğu çektiği acılardan dert yanar. Topuklu ayakkabıyı doğru modelde seçmeniz şikâyetlerinizin önüne geçecektir. Sizler için aşağıda topuklu ayakkabı çeşitlerinden bahsettik.

Kalın Topuk Ayakkabı

Eğer dolgu topuğu daha önce kullandıysanız kalın topuklu ayakkabıya alışmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Dolgu topuğun ardından gelen en rahat topuklu ayakkabı çeşidi kalın topuklu ayakkabıdır. Dengeyi oldukça iyi sağlar, daha az yorar ve ayaklarınızı daha az ağrıtır. Özellikle son dönemlerde trend haline gelmiştir ve görüntü açısından ön plana çıkmıştır. Uzun süreli ayakta kalmalarda kalın topuklu ayakkabı tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Dolgu Topuklu Ayakkabı

Başlangıç olarak tavsiye edebileceğimiz en uygun model dolgu topuklu ayakkabı modelidir. Yere doğrudan teması ile denge problemi yaşamanın önüne geçer. Dolgu topuklu ayakkabı bileği saran bağcıklı yapısı ve topuğu kavrayan yapısı nedeniyle denge sorunun önüne geçerek sizi güvende tutar. Ayağı kavrayan yapısı ile ayağınızdan çıkma ve ayağınızdan kayma gibi problemler yaşamazsınız.

Platform Ayakkabı

Platform ayakkabılarda ön kısımda bulunan platform parmaklarınıza binen yükü hafifletir ve ayağınızı rahat hissettirir. Aynı zamanda boyunuzu da uzun gösterecek olan platform ayakkabılar görsellik ve rahatlık ile birbirini tamamlayan en uygun topuklu ayakkabı modelidir. Şıklık ve rahatlığı birleştiren platform topuklu ayakkabıyı kullanabilirsiniz.

Alçak Topuklu Ayakkabı

Kilo veya bel problemi yaşıyorsanız tercih etmeniz gereken en uygun model alçak topuklu ayakkabı olacaktır. Kilo problemi yaşayan kadınlarda yüksek topuğun kırılma ihtimali yüksektir buda bileğinizin bükülmesine ve düşmenize sebep olacaktır. Oldukça şık görünen alçak topuklu ayakkabıları görselliğinizi pekiştirmek ve sağlığınızı korumak için tercih edebilirsiniz.

Bileği Kavrayan Ayakkabı

Kış aylarında kullanılan botlar ve topuklu çizmeler bileği kavrayan yapıya sahiptir. Yaz aylarında ise kafes adı verilen modeller bileği kavrayan modeller arasında yerini alır. Bileği kavrayan ayakkabı ayağınızın ayakkabıdan çıkmasını engeller ve burkulma, çıkma, kayma gibi sorunlara bunun akabinde de düşme gibi kazaların oluşmasını engeller. Bileği kavrayan ayakkabıları kaza ihtimalini en aza indirmek için tercih edebilirsiniz.

Stiletto Ayakkabı

Şıklık denince akla ilk gelen stiletto ayakkabı sivri burunlu yapısı ve uzun topuğu ile dikkat çeken ve son derece şık duran ayakkabı modelidir. Her türlü kıyafet ile uyum yakalayan model boyu uzun gösterir ve kadınsılığınızı ön plana çıkarır. Ancak güzel ve şık göründüğü kadar sizi zorlayan yapısı göz ardı edilemez. Stiletto ayakkabının eğimi yüksektir ve parmaklara çok fazla yük bindirir. Uzun süreli kullanımı sağlık açısından tavsiye edilmez ancak uzun süreli kullanıma gereksinim duyarsanız yanınızda düztabanlı, rahat yedek bir ayakkabı bulundurmanız ve her fırsatta ayağınızı dinlendirmeniz ayak sağlığınız çok doğru hamle olacaktır.

Hangi topuklu ayakkabı daha rahat ve giyildiğinde sana daha çok yakışır? Topuklu ayakkabı modellerine göre hangi topupklu ayakkabının size yakışacağını yazımız sonrası öğrenebilirsiniz. Ayrıca Topuklu Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler konumuz da yine ilginizi çekebilir

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku