Hayalindeki Kadın Olmak Hiçte Zor Değil!

Her kişisel gelişim yazılarında aynı iddialar çıkar karşımıza kendinize yeni bir imaj yaratın, kendinizi koruyun, hislerinizi açık etmeyin, gibi birçok saçmalıklarla kendimiz ve hayalimizdeki kadını yaratamadık.Bizlere ne yapacağımızı söylenmesi yerine, isteklerimize nasıl ulaşırız konusuna değinilmesini isteriz.

Bu yazıların ortak noktası pozitif olun ya da polyana gibi görün üzerine kuruludur. Tabiî ki pozitiflik önemli bir unsurdu ama bir yerde gerçekçi olmalıyız ve yönetimi ele almalıyız. Hayalimizdeki kadını tasarlamaya başlayıp her şeyi adım, adım uygulamalıyız. Hayatınızın yüzde kaçı değişir bilemeyiz ama yılladır, hayalini kurduğumuz ve baskı gibi çevresel etkenlerden dolayı kadınlığımızı bağıra çağıra söyleyemediğimiz kısmını geçtikten sonra işe koyulmak bizi bir hayli ileriye götürecektir.

Okuduğumuz ya da izlediğimiz, aşk romanlarındaki başrolü oynayan kadına hepimiz imrenmiş, kıskanmışızdır. Ve hep karşı tarafı suçlamışızdır. Dolayısıyla yaşayamadığımız aşkı ya da kadınlığımıza hayıflanıp ömrümüzün böyle geçip gitmesine izin vermişsizdir. Eğer bu yazıyı okuyor ve gerçekten değişimi kabul ediyorsanız, sloganımız sen değiş dünya değişsin olmalı.

Kadın bir okyanusa benzer yapacaklarının ve yapabileceklerinin sınırını sadece kendisi belirler. Bizler çok kutsal varlıklarız, toprak verirler bağ bahçe yaparız, aş verirler görsel şölen hazırlarız, kariyer verirler zirveye çıkarız, içimizde kocaman dünya büyüyüp birey yetiştiririz. O yüzden etraf da sizi değersiz hissettirecek neler varsa hepsinden kurtulun, eteğinizdeki yükleri boşaltın. Eğer birilerinin hayatında kalıcı ve sarsıcı olma isteğiniz varsa söyleceklerime kulak verin. Kaç yaşında olursanız olun, ne sorun yaşarsanız yaşayan kendiniz için yaşadığınızı unutmayın ve her gününüzü son gününüz gibi değerli kılacak şeyler yapın. Yıllardır bizlere sorulan klişe ve bir o kadar da bu süreçte yolu yarılamamıza yardımcı olacak ‘’ elinizde sihirli bir değnek olsa hayatınızda neyi değiştirirdiniz ‘’? Gibi soruları kendinize sormanın vakti geldi. Artık derin bir nefes alıp kendimizle barışmak yerine kendimizi istediğimiz kadına dönüştürmeye başlayabiliriz.

Şimdi sizlerden aynanın karşısına geçmenizi istiyorum. Uzun, uzun kendinizi hayalinizin içinde görün ve elinize bir kâğıt kalem alın öncelikle saçınızdan başlayarak sonra görsel olarak neleri değiştirmek istiyorsanız not edin ve gün, gün bunlar için zaman harcayın.

Fiziksel olarak değişiklik psikolojinize yansayacak ve kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Bu güçle etrafınızda ki sizi değersiz hissettiren insanlardan kurtulacak ve egemenliğin kokusunu duyacaksınız.

Bu süreçleri başarıyla hallettiğimize göre sıra geldi beynimize ve düşüncelerimize el atmak da.

Evet değişimden kastım sadece görünüş değil di. Bir kadının görevleri sadece güzel olmakla sınırlı kalmamalıdır. Kendinize hobiler edinin, güçlü tutkulu ve dikkat çekici bir kadın için ata binmek özgürlüğünü, kitapları ve bilgisi kalitesini, giyimi ve özgünlüğü kendisini, konuşması ve oturup kalkması kurallarını simgeler. O yüzden ilk başta kendinize hobi edinin ve yaşam tarzı haline getirin. Burada dikkat etmemiz gereken bir konu da bir kadın kesinlikle en kötü durum da bile iyi görünmeli. Çünkü bizler çok dikkat çeken ve çabuk enerjisi sömürülen varlıklarız o yüzden en kötü durumda bile kalitenizden ödün vermeyin.

Biz kadınlar esnek yapılara sahip insanların hele ki bu aşk konusu açılınca ya da başımıza gelince. Bu konuda kimsenin size sınır koymasına izin vermeyin çünkü sevildikçe güzelleşen bireyleriz bizler. Ama her zaman olduğu gibi bu duyguları kötüye kullanacak insanlar etrafımızda ve sizin ışığınızı söndürmek için aç kurt gibi beklemekte. Size burada uygulayabileceğiniz bir diğer önerim ise karşı cinsi tamamen inceleyin, tartın ve siz seçilmeyi siz onları seçin. En önemlisi yaşadığınız acı veren şeyleri beyninizden uzaklaştırın ve formatlayın. Sizi hayattan soğutacak hüzünlü depresif insanlardan kaçın. Hayat acı çekmek için çok kısa.

‘’Kadın dediğin güzel olacak arkadaş. Şöyle savurdu mu eteğini, ruhun rüzgârına kayacak. Bacakların, ayakların, bilekten bağlı ayakkabıya tutunan parmakların, seyrine doyamayacaksın. Bakımlı olacak kadın dediğin.’’CAN YÜCEL

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku