İlk Katlanabilir Telefon Royole Flexpai

Flexpai adı verilen katlanabilir telefon şu özelliklere sahip...

Bugüne kadar pek çok tasarımdan ve telefon projesinden duymaya aşina olduğunuz katlanabilir telefonlar artık gerçek hayatta karşınıza çıkacak. Çin’de Royole adlı telefon üretici bir firma katlanabilir telefonu üreterek hayata geçirdi. Akıllı telefonlardan hiçbir farkı olmayan bu telefonun ekstra olarak katlanabilme özelliği var. Flexpai adı verilen katlanabilir telefon şu özelliklere sahip;

Özellikleri

* 7,8 inçlik ölçülerinde geniş bir ekran boyutuna sahip.

* Bir tablet boyutunda olmasına karşın ikiye katlanabiliyor ve bir telefon gibi cebinize sığabiliyor.

* Katlandığında ekran boyutu 4 inç olan iki akıllı telefon halini alan flexpai, bu özelliği ile size iki tane akıllı telefona sahip olma şansı sunuyor.

* 7,8 mm kalınlığında olan telefon ikiye katlandığında toplamda 15 mm kalınlığa erişebiliyor.

* Normal telefonlara göre biraz ağır olan Royole Flexpai 320 gram ağırlığa sahip.

* İşlemci olarak Snapdragon 8 serisi bir işlemciye sahip olması telefonun modern akıllı telefonlardan bir farkı olmadığını gözler önüne seriyor.

* Akıllı telefonlardan farklı olarak 6 mb veya 8 mb olarak iki farklı özellikte rama sahip olması ve bu şekilde satışa sunuluyor olması kullanıcılar için seçme şansı oluşturuyor.

* Ekran çözünürlüğü 1440*920 çözünürlüğünde olması bir dezavantaj olsa da katlanabilen bir ekrana sahip olması bu dezavantajı ortadan kaldırıyor.

Royole Flaxpai de iki adet kamera yer alıyor. Cihazın kenarında yer alan kameralar cihaz ikiye katlandığında da aktif olarak kullanılabiliyor.

* Sağ tarafta yer alan kamerası 20 megapiksel, sol tarafta yer alan kamerası ise 16 megapiksel olan Royole Flaxpai, kaliteli fotoğraflar çekmek için kullanabileceğiniz bir fotoğraf makinası olarak da düşünülebilir.

* Flaxpai, ikiye katlandığında dahi her iki tarafından da görüşme imkanı sunuyor olması her iki uçta da mikrofon ve hoparlör özelliğine sahip olduğunu gösteriyor.

* 128 GB depolama kapasitesine sahip olması flaxpai için bir avanta durumunda. Geniş bir depolama alanına sahip olması çektiğiniz fotoğrafları çok uzun süre saklama imkanına sahip olmanızı sağlıyor.

Royole Flaxpai, şarj sorunu da göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir telefon olduğu için 3800 mah pil gücüne sahip. Günümüz akıllı telefonlarının ortalama 2000 mah pil gücü olduğunu düşündüğünüzde daha uzun süre sizi idare edecek bir pile sahip olduğu anlaşılıyor.

* Royole Flexpai, Anroid tarafından özel olarak hazırlanmış olan 9.0 Pie sürümüne sahip bir işletim sistemi kullanıyor.

* Uzay grisi, bej, siyah ve kahverengi renklerinde modelleri olan flexpai 200.000 kez katlanabilme ömrüne sahip. Üretici firma bu katlanma sınırını aşan telefonlarının katlanma yerinde çatlaklar oluşacğı bilgisi de vermiş durumda.

* Şimdilik sadece Çin gsm operatörleri için tasarlanmış olan flexpai, zamanla dünya genelinde kullanılabilecek katlanabilir telefon olarak hayatımızda yer edinecektir.

Royole Flexpai, bu kadar özelliğe sahip olmasına karşın 128 gb hafıza kapasitesi ve 6 MB ram özelliğine sahip olan modeli 1399 dolara, 512 GB ve 8 MB ram özelliğine sahip olan modeli ise 1899 dolara satışa sunulmuş durumda. Günümüz teknolojisi ile üretilen ilk katlanabilir telefon olma özelliğine sahip Royole Flexpai nin satış fiyatları Samsung, LG, Huawei gibi telefon üreticilerinin üzerinde çalıştığı katlanabilir telefonlar ile ilgili olarak satış fiyatı hakkında bize bilgi veriyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku