İzmir En Güzel Tatil Yerleri

Tatil İçin En Güzel İzmir Tatil Yerleri

Yaz tatilini geçirecek en güzel tatil yeri arıyorsanız size İzmir tatil yerleri olarak ilimizin ilçelerini öneriyoruz.  Zengin tarihi, zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile öne çıkan İzmir ilimizde yaz turizminde öne çıkan ilçeler Çeşme, Alaçatı, Şirince, Seferihisar, Foça, Selçuk, Urla, Karaburun ve Kuşadası  olarak sıralanıyor.

Çeşme Tatil merkezi

Şehir merkezine sadece 85 km uzakta bulunan Çeşme, lüks otelleri, masmavi iç açıcı denizi, termal suları, sarı kumsalları ile öne çıkıyor. Elbette burası son derece hareketli bir ilçe ve gece hayatını sevenlerin bu ilde ilk tercih edecekleri destinasyonlardan biridir.

Alaçatı Tatil Beldesi

İlginizi butik taş oteller, gece kulüpleri ve en iyi plajlar öncelikli olarak çekiyorsa, size en güzel sörf merkezlerinden biri olan Alaçatı ilçesini de öneririz.

Tatil Beldesi Şirince

Meyve şarapları ile ünlenen Şirince köyü de il merkezine 80 km uzakta bulunan ve güya maya kehanetine göre dünya batsa batmayacak tek lokasyon olarak deklare edilen son derece şirin bir ilçedir. Bol bol zeytin ağaçları, şeftali bahçeleri ile karşılaşacağınız bu ilçede tarihi evler, bol oksijenli atmosfer, nefis meyveli şaraplar bulacaksınız.

Tarih turizminin Merkezi Selçuk

Tarih turizminin önemli lokasyonlarından biri olan ve Efes Antik Kenti ile ünlü Selçuk ilçesi de tatil rotanızdaki yerini alsın. Camiler ve tarihi kiliseleri ile ünlü olan Selçuk, Hristiyan hacıların rotasında yer alıyor. Dünyaca ünlü Artemis Tapınağı da burada bulunuyor. Uzun kumsalları ve Pamucak plajı bu ilçede görülmesi gereken yerlerden…

Temiz Hava Deniz ve Kum merkezi Foça

Yazın en kavurucu sıcaklarından kurtuluş, masmavi ve buz gibi soğuk denize girip serinlemektir. Foça sıcağın insana verdiği tüm zararları kapatan yerlerden. Havası hastaları bile iyileştirecek kadar temiz ve dokunulmamış.  Kumsallar ve sörf parkurları dışında çok eski Rum evleri bu şirin ilçemizde turistleri bekliyor.

Rüzgar Sörfü Merkezi Seferihisar

İl merkezine 47 km uzakta bulunan Seferihisar ilçemiz de tatil yapmak isteyenleri çeken bir tatil beldesi… Burayı özel yapan değerlerden biri de bir zamanlar Osmanlı donanmasının limanlarından biri olması. Çok daha eskilere, ta İyon, Karya medeniyetlerine kadar dayanan bir geçmişi var ve bu medeniyetlerin izlerini bu ilçede bulmak mümkün. Burada İzmir rüzgar sörfü yapmak, ege denizinin en mavi lokasyonunda yüzmek, en taze meyveleri dalından koparıp yemek, zeytinyağlı sağlıklı organik yiyecekleri bulmak mümkün.

El Değmemiş Koylar ve Kumsalların Merkezi Karaburun

Karaburun, İzmir ilimize 104 km uzakta bulunan tatil beldelerinden biri… Burada doğal ve insan eli-makinesi değmemiş koylar ve kumsallar var. Kafanızı dinlemek istiyorsanız, nergis kokan bu güzel tatil beldesine de uğrayın.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku