KPSS Şartsız Lise Mezunu PÖH Alım Başvuruları

PÖH alım başvuruları 2021 yılı için ne zaman açıklanacak? Başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile KPPS’siz ve lise mezunu Polis Özel Harekat alımları ne zaman?

Lise mezunlarının KPSS şartı olmadan Polis olabilmeleri için alımların hangi şartlarda yapıldığına dair detayları haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Yayınlanan yeni KHK’ya göre, lise mezunlarının da özel hareket polisi olabileceği belirtilmiştir.

Ancak henüz 2021 yılı için yapılacak olan Polis Özel hareket alımı ile ilgili şartların yayınlanmamış olması nedeniyle, sizler için yazımızda 2019 yılında yapılan PÖH alım şartlarından söz edeceğiz. Buna göre 2021 yılında yapılacak olan ve KPSS’siz Polis olma şartlarının da benzer şekilde olması beklenmektedir.

671 sayılı KHK ile özel harekat polisi alımına dair yapılan düzenlemelerin ve lise mezunlarının da polis olabileceğine dair açıklamaların yapılamasıyla birlikte, bu şartlar daha da önem kazandı. Buna göre yapılan düzenlemeye göre önemli bazı noktaları aktarmak istiyoruz.

Kimler Özel Harekat Polisi olabilir?

Yeni düzenlemeye göre belirtilen şartları sizlere maddeler halinde aktararak, bu konuda bilgi sahibi olmanız adına önemli ayrıntılara değiniyoruz.

 • 28 yaşından gün almamak,
 • Terhis olunan tarihin üzerinden 3 yılın geçmemiş olması,
 • Eğitim eviyesinin en az lise ya da dengi bir okul olması,
 • KPSS’siz alımın yapılacağı

Bu şartlara değinilmekte olan yeni düzenlemenin ardından, gözler ise 2021 PÖH alımlarının ne zaman yapılacağına çevrildi.

2021 PÖH Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Henüz tarihlerle ilgili net bir bilgi verilmese de KPSS’siz Lise Mezunu Polis (PÖH) Alımı 2021 Başvuru Tarihi ile ilgili tahminler yürütülmektedir. Alımların duyurulması için en az 3-4ay önceden harekete geçilmesi de, bu tahminlerin ilk 6 aylık süreçte olacağına dair yapılmaktadır. Önümüzdeki 6 aylık sürecin içerisinde yapılacağı düşünülen bu alımlar için adayların yoğun bir ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.

Son sözü söyleyecek olan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan açıklama büyük bir heyecanla beklenmektedir. Yoğun başvuruların yapılacağının tahmin edildiği ve KPSS şartının halen aranmadığına dair maddelerin devam ettiği yeni KHK neticesinde kafalar biraz karışmış olsa da, resmi olarak yapılacak olan açıklamalar beklenmektedir. KPSS’siz Lise Mezunu Polis (PÖH) Alımı 2021 Başvuru Tarihi ile ilgili yeni haberler gelir gelmez sizlerle güncel bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

En Son 2019 Yılında PÖH Alımı Yapıldı

2016 Yılında yapılan 10 bin kişilik PÖH alımı sonrası bir kez de sadece kadın polisler için 500 kontenjanlık bir alım 2019 yılında yapıldı. Son 5 senedir Polis Özel Harekat adayı olarak bekleyen binlerce kişinin beklentisi 2021 yılında lise mezunu ve KPSS şartı aranmadan yapılacak PÖH alımları oldu.

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları ne zaman? başlıklı konumuz da ilginizi çekebilir

PÖH alımlarını takip etmek için Polis Akademisi sitesini takip edebilirsiniz. Yeni alımlar olduğunda duyurular bölümünde açıklanacaktır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]
6 Yorumlar
 1. Ayşe diyor

  İnşallah bu haber doğrudur

 2. Ayşe diyor

  Lise mezunu bayanlarıda alın dışardan lütfen kpss şartsız

 3. Derya diyor

  Lise mezunu kpss şartsız bayan pöh alımı tekrar olsun lütfen

 4. Merve diyor

  Lise mezunu kpss şartsız bayan pöh alımı tekrar olsun lütfen

  1. Gamze diyor

   Lise mezunu kpss şartsız bayan pöh alımı tekrar olsun lütfen

 5. Seda diyor

  Lise mezunu kpss şartsız bayan pöh alımı tekrar tekrar olsun lütfen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku