Mermer ve Granit Tezgah Temizleme Yolları

Mermer ve granit tezgah temizleme yolları arasında doğal ve evde hazırlayabileceğiniz karışımlarla basitçe nasıl temizlik yapabileceğinizi anlattık. Mermer ve granit tezgah temizlemek çok kolay. Sizin için mutfak tezgahı temizlemenin püf noktalarını sunuyoruz.

Mermer ve granit tezgah temizlemek için yapmanız gereken sunduğumuz önerilere göre hareket etmek. Mutfak tezgahının kullanımını  pratik yapacak şekilde siz de hemen uygulama yapabilirsiniz. Kirlenen tezgahları temizlemek artık çok kolay. İşte önerilerimiz…

Karbonat

Tezgah temizliğinde ilk akla gelen karbonat kullanmak oluyor. Özellikle siyah tezgahlar için su lekeleri ile başınızın dertte olduğunu biliyoruz. Bunun için en iyi önlem karbonat kullanmak oluyor. Kap içine 2 paket karbonat atın ve su ile karıştırın. Bir bez yardımı ile silin. 10 dakika karbonatlı suyun seminde kalması yeterlidir. Ardından temiz su ile silebilirsiniz. Bakıldığında en kısa süre içinde tezgahın derinlemesine temizlendiğini de göreceksiniz.

Oksijenli Su

Oksijenli suyun derinlemesine bir temizlik yaptığı bilinir. Renk açılması konusunda, oksijenli su ilk akla gelenler arasında. Mutfak temizliği için tercih etmeniz gereken, oksijenli su olacak. Eczanelerden kolayca temin edebileceğiniz bir ürün. Açık renkte olan tezgahlar için kullanılmalıdır. Tezgahın üzerine suyu boşaltın. Püskürtme işlemi ile daha iyi yapabilirsiniz. 10 dakikanın sonunda temizlemek üzere yıkamanız yeterlidir.

Limon ve Beyaz Sirke

Mutfak tezgahı temizlemenin püf noktaları arasında doğal yöntemler de var. Bu doğal yöntem limon ve beyaz sirke oluyor. Direkt olarak tezgahın temizliğini bu iki doğal ürün ile de yapabilirsiniz. En kısa süre içinde temizlik sağlanmış olacaktır. Lekelerin derinlemesine çıkması ve şık bir tezgaha sahip olmak bu sayede mümkündür.

Tuz ve Limon

Bir diğer doğal yöntem ise tuz ve limon kullanımı oluyor. Tezgah temizlemek için limonlu tuzlu bir karışım yaparak, temizlik için tezgahta kullanabilirsiniz. Bu durumda tamamen temizlenmesi de sağlanmış olacaktır. Hem temizlik tamamlanacak hem de direkt olarak tezgah kullanımı sıfırdan en iyi şekilde olacaktır.

Sıvı Sabun

Son olarak mutfak tezgahı temizlemek için önerimiz sıvı sabun. Sıvı sabunun içeriği sayesinde, tezgah parlayacaktır. Dilerseniz bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

Mermer ve granit tezgah temizliği için yazdığımız bu konuya benzer şekilde Baharatlar Nasıl Saklanmalıdır? Bozulmadan Kullanmak başlıklı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku