Motorola Moto G Fast Telefon İncelesi

Motorola şirketi bu yeni cihazı olan  Moto G Fast  modelinin çok hızlı bir performans gösterdiğini iddia ediyor, Ve Motorola Moto G Fast Telefon İncelemesi ile daha fazlası bu yazıda… Makinede 3 GB ram  var ve tabi 8 çekirdekli bir de işlemcisi var.  ABD pazarında birisi büyük kapasiteli pile odaklanan, diğeri de ekran kalemi ile gelen iki farklı varyant sunuyor.  G Fast modelinin çok hızlı olduğu ifade ediliyor.  Motorola, tüm telefon şirketlerinin en büyük pazar alanı olan Hindistan’da, rakipler ile kapışmak için son derece uygun fiyatlı 3 model ortaya çıkardı. Tek güvendiği ucuz fiyat olduğunu, daha önce izlediği politikalardan da biliyoruz.

Motorola Moto G Fast  Telefon Teknik Özellikleri

Motorola G Fast model telefonun adı fast yani hızlı konmuş ve umduğunuz gibi Motorola  performansa çok dikkat ettiğini ileri sürüyor. Öyle de zaten tüm cihazlar 8 çekirdekli olarak ve ortalama 3 GB ram ile geliyorlar zaten. Motorola’nın yüksek performans iddiası neye dayanıyor? Birçok kişinin merak ettiği bu konuyu da araştırdık ve şu sonuca vardık. Optimize edilmiş bir Android sürümü işin sırrını teşkil ediyor. Hani bilgisayar işletim sistemlerinde bazen donanım, işletim sistemini kaldırmadığında o sistemin hafifletilmiş versiyonları kullanılır. Motorola da böyle bir yola başvurmuş görünüyor. Yine de resmi açıklamayı beklememiz gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca Motorola’nın başvurduğu bu kısa yola neden rakipler de başvurmayı akıl edememiş, bu da ayrı bir soru… Yeni Motorola Moto G Fast  Telefon modelinin öne çıkan özelliği 5.000 mAh kapasitedeki pili olabilir,  ucuz telefonda arka kısımda 3 kamera bulunması da bir artı olarak kabul edilebilir. Pilin çok rahatlıkla 3 gün dayanabileceği söyleniyor.  Firmanın ilgi gören bir önceki modeli de G8 Power Lite olarak adlandırılmıştı. O da yüksek kapasiteli bir pil taşıyordu.  Yine o modelin de arkada 3 adet kamerası vardı. Şirket, Yeni Motorola Moto G Fast Telefon modelinin satışlarını iyi görürse, G9 modelini de üretecek. Ayrıca bu yıl model patlaması yaşatacak firma,  Moto One Fusion + ve Motorola Edge şeklinde iki orta kademe Motorola akıllı telefonu da piyasaya sürmüştü, bunların da üst versiyonları ile karşımıza çıkabilir. Motorola Moto G Fast  modelinde snap dragon işlemci kullanması ve 3 GB ram donanımı, ultra geniş kamerası ve 4X optik zoom yeteneği oldukça iyi sayılabilir. Hangi Snap Dragon çipini kullanacağını sır gibi saklayan Motorola, bu cihazı 192 gram olarak tasarladı. Plastik kasa modellerini tercih eden firma tamamen ekonomik fiyat politikası gereği metal kasa kullanmayacak. Ekranının 6.4 inç olduğu belirtilen bu cihazın inç başına 399 piksel çözünürlüğü ve 10780 x 2300P standart çözünürlüğü var.  IPS LCD ekran teknolojisini kullanacağını da ifade edelim. Bazı kaynaklara göre, kesin olmamakla beraber, Snap Dragon 665 model çip kullanacağı haberleri de geliyor. Eğer bu işlemciyi kullanırsa  bu işlemcinin 4 çekirdeği 2.0 GHz hıza çıkabiliyor. Ek olarak firma Adriano 610 model GPU kullanabilir.  SD destekli 128 GB dahili alanlı versiyonda son anda bir değişiklik yaparak 4 GB ram kullanabilir.  Motorola Moto G Fast modelinde arkada bulunan kameralar, 48 MP 16 MP ve 2 MP olarak geliyor.  Kameralar LED Flaş ve HDR – panorama özelliklerine de sahip olacaklar.  Videolarınızı bu cihazla 1080P çözünürlükte çekebileceksiniz. Büyük kapasite pili doldurmak için 15 Watt hızlı şarj adaptörü de cihazla birlikte geliyor. Stereo ses ve 3.5 mm kulaklık girişine de yer veren firma, bu modelden büyük satış rekorları beklentisi içinde.

Motorola Moto G Fast Fiyatı Ne Olacak?

Bazı kaynaklara göre Fast modeli 330 Avro bazı kaynaklara göre ise 362 dolar olacak. Eğer öyle ise pek de ucuz değil…

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku