Öküz Yılı Nedir? Özellikleri Nedir?

Öküz yılı; Çin takvimini oluşturan Çin burçlarında göre 12 yıllık tekrarlanan hayvan döngüsünün ikincisidir. 12 Hayvanlı Türk Takvimine de bağlı gelenektir. 12 Hayvandan oluşan Türk takviminde belirtilen yıllar sayılar ile olmayıp hayvan isimleri ile olmaktadır.

Öküz burçları, istikrarlı, güvenilir ve hırslı olarak kabul edilmektedir ve görevlerinde hareket alanlarında mükemmeliyetçi özelliklere sahip oldukları bilinmektedir.

Çin astrolojisine göre 2021 ”Öküz” yılını temsil etmektedir. Bu yılın rengi beyaz ve yeşil olarak belirtilmektedir. Çin Yeni Yılı 12 Şubat başlar ve bu 2022 Ocak 31 kadar sürmektedir.

Çin Yeni Yılı ya da Bahar Bayramı (Lunar Bayramı) olarak kabul edilmektedir ve her yılın ilk yeni ayı ile dolunayı arasında kutlanmaktadır.

Çin Burcu Çin takviminde 60 yılda bir tekrar eden döngü sistemi üzerinde oluşturmuştur. Öküz yılları; 2021, 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937, 1925 olarak devam etmektedir.

Öküz Yılı Nedir?
Öküz Yılı Nedir?

Öküz Burcunun Özellikleri

Öküz yılında doğanlar; Sadık, Cesur, Sabırlı, Vefalı, Tutucu, titiz, güvenilir, azimli, hırslı, güçlü ve kararlı olarak bilinmektedir. Çin takvimine göre öküz yılında doğan insanlar sabırlı olarak bilinmektedirler. Ayrıca zaman konusunda çok dikkatli ve güçlü bir çalışma tempoları bulunmaktadır. Bununla birlikte fazla inatçı ve azimli olduğu da söylenmektedir.

Öküz Yılı Nedir?

Dürüst bir yapıya sahip olan öküz burçları; ülkesine, milli değerlere oldukça bağlıdırlar. Aynı zamanda aile değerlerine çok önem verirler. Yaşam için idealleri ve istekleri bulunmaktadır.

Öküz yılında doğan erkekler sadece sevdikleri için kurallarında esneklik göstermektedirler. Diğer konularda oldukça katı olarak bilinmektedirler. Öküz yılında doğan kadınlar ise düzen sevmektedir. Öküz yılında doğan insanların iş hayatı için çok önemlidir. Hayatının her alanına mutlaka işini düşünmektedir. Çünkü iş hayatı da aynı kendi özellikleri gibi sorumluluk istemektedir.

Muhafazakar özellikleri bulunmakla birlikte, özellikle öküz yılında doğan kadınlar, çocuklarının eğitimine özen gösteren, sadık, dürüst ve geleneksel eşlerdir.

Hedefleri doğrultusunda tutarlı bir çaba ile ulaşmaktadırlar. Çevre baskısına karşı dayanıklı olup, idealleri ve kabiliyetlerine göre kendi bildikleri yoldan gitmektedirler.

Öküz yılında doğan insanları herhangi bir olayda, her detayını düşündükleri kesin bir plana göre harekete geçmektedirler. Bu yüzden öküz burcu insanları büyük başarıya, kariyere sahip olacaklarına inanılmaktadır.

Öküz yılı burcunun tek olumsuz taraflarından birisi, iletişim becerilerinin kötü olmasıdır. İnsanlarla iletişim kurmakta güçlük çeken bu burca sahip kişiler, başkalarıyla iletişim halinde bulunmanın yararlı olmayacağını düşünerek kendi bildikleri ne ise onu yapmaktadırlar.

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku