Saç Tellerini Doğal Maskeler ile Kalınlaştırmak

Saç Tellerini Doğal Maskeler ile Kalınlaştırmak

Saç tellerini kalınlaştırmak ve saç telleri neden incelir gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız rehberce.com olarak sizlere bu içerikte saç telleri nasıl kalınlaşır ile ilgili bilgileri aktaracağız. İnce telli saçlar çabuk kırılan ve dökülmeye meyilli olan saçlardır. Aynı zamanda yağlanma konusunda da dezavantaj sağlayan saç tipleri arasında yer alırlar. Evde doğal yöntemler ile saçtan dilimizi daha kalın bir hale getirerek dökülme ve kırılma problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Saçlara düzenli olarak bakım uygulamak bir süre sonra daha kalın ve daha gür bir saç görünümü elde etmenize yardımcı olur. Özellikle saç diplerini iyi bir şekilde beslediğiniz zaman kalın saç tellerine ulaşmak çok kolay olur. Bunun için doğal olarak üretilmiş pek çok yağ bulunur. Fakat düzenli bir şekilde kullanılmadığı zaman herhangi bir etki görmek mümkün olmaz. Kalın saç telleri daha canlı ve gür saç görünümü ortaya çıkardığı için herkesin isteği genellikle kalın saç telleri yönünde olur.

Kalın Saç Nedir?

Her bir telin genişliğini ölçmek için “kalın” veya “ince” kelimeleri kullanılır. Kalın saçları olan kişiler daha geniş tellere sahiptir ve bu nedenle saç derisinin daha az görünürlüğü ile daha dolgun görünen bir saça sahiptir. Kalın teller genellikle daha güçlüdür ve ince saçlardan daha dayanıklıdır. Bununla birlikte, iki farklı tür oldukları için kalın saçları kaba saçla ilişkilendirmemelisiniz. İnce saçlar bile kuruluk ve elektriklenmeden dolayı kaba görünebilir. Kalın saçlar, uygun bakım ve özenle pürüzsüz ve parlak görünebilir.

İnce Saçların Sebepleri Nedir?

İşte saçın incelmesine neden olan temel faktörlerden bazıları:

1. Genetik: Genler, saçınızın kalınlığını belirlemede önemli bir rol oynar. Aile üyelerinizin çoğunun ince saçları varsa, aynı tipte olabilirsiniz.

2. Yetersiz Beslenme: Sağlıklı ve dengeli beslenmemek, saçınızı sağlıklı saç büyümesi için gerekli olan demir, folat, vitaminler ve mineraller gibi temel besin maddelerinden mahrum bırakabilir.

3. Kimyasal Ürünlerin Aşırı Kullanımı: Saçınızı çok fazla kimyasal ve ısıl işlemden geçirmek, bir süre boyunca ince saç tellerine neden olabilir.

4. Yaşam Tarzı Alışkanlıkları: Saç derisinin hijyenine dikkat etmemek, sigara kullanımı ve bazı ilaçlar vb. Gibi faktörler saçınızın kalınlığını etkileyebilir.

5. Stres: Aşırı stres hormonu salınımı, saçların dökülmesine ve saç tellerinin incelmesine neden olabilir.

Doğal Yollarla Kalın Saçlar Nasıl Elde Edilir?

Genetik bir sorun olmadığı sürece, çoğu saç incelmesi vakası evde doğal maskeler ve yaşam tarzı değişiklikleri kombinasyonu kullanılarak kolayca tedavi edilebilir. Bu doğal maskeler aşağıda sıralanmıştır.

1. Çemen Otu

Çemen otu, saçları kalınlaştırmak için yaygın olarak kullanılan ev ilaçlarından biridir. Modern bilim bile çemen otunun saç dökülmesini ve incelmesini etkili bir şekilde tedavi edebileceğini kabul ediyor. Bu minik tohumlar, saçınızı köklerden güçlendirebilecek birçok protein, vitamin ve mineral ile doludur. İçlerinde bulunan yüksek miktarda yağ asitleri, saç tellerini besler ve daha kalın ve daha hızlı büyümelerini teşvik eder.

Nasıl Kullanılır?

l Çemen otu tohumlarını bir gece suda bekletin

l Ertesi gün suyu boşaltın ve pürüzsüz bir macun haline getirin.

l Bu macunu saç derinize uygulayın ve kökleri uygun şekilde kapatın.

l 20 dakika bekletin.

l Hafif bir şampuan ve suyla iyice yıkayın.

l Etkili bir sonuç almak için haftada iki kez bu maskeyi yapın.

2. Aloe Vera

Aloe vera, saçınızı daha kalın ve daha güçlü hale getirmek için mükemmel bir doğal çözümdür. Saçınızdaki kaybedilen nem seviyelerini yenileyebilen ve sağlıklı görünmesini sağlayan yaklaşık % 99 oranında su içerir. Aloe veradaki yüksek enzim içeriği saç derinizi kepek gibi birçok enfeksiyondan korur ve aynı zamanda saç büyümesini destekler. Aloe verayı buğday tohumu yağıyla karıştırarak uyku halindeki folikülleri bile uyarabilir ve daha hızlı büyümelerini sağlayabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

l Aloe vera jeline biraz buğday tohumu yağı ekleyin.

l İyice karıştırın ve bu karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın.

l Saçınıza 10 dakika masaj yapın

l Bu karışımı 15 dakika saçınızda bekletin.

l Su ve hafif bir temizleyici ile iyice yıkayın.

3. Soğan Suyu

Soğan suyu, saç derinizdeki kolajen seviyelerini artırabilen yüksek kükürt içeriğine sahiptir ve bu da saç uzama oranınızı artırır. Ek olarak, saç derinize soğan suyuyla masaj yapmak, daha kalın ve daha güçlü saçları desteklemek için kan dolaşımını hızlandırır.

Nasıl Kullanılır?

l Bir soğanı rendeleyin ve suyunu çıkarın

l Daha sonra biraz zeytinyağı ile karıştırın.

l Karışımı saç derinizin her yerine uygulayın

l 5-10 dakika iyice masaj yapın

l 10 dakika daha bırakın.

l Keskin kokudan kurtulmak için su ve hafif bir temizleyici kullanarak iyice durulayın.

4. Hint Yağı

Hint Yağı, kalın ve güçlü saçlara sahip olmak için yıllardır kullanılan bir bileşendir. Bu bileşende bulunan yüksek miktarda yağ asidi, nemi azaltır ve hasarlı saç tellerini onarır. Hint yağında bulunan E vitamini, telleri güçlendirir ve içten besler. Saçınıza zarar veren kepek gibi iltihaplı saç derisi hastalıklarını da önler ve tedavi eder.

Nasıl Kullanılır?

l Bir kaseye biraz Hint yağı alın ve ısıtın.

l Daha sonra yağı saç derisine ve köklere uygulayın.

l Kan dolaşımını artırmak için parmaklarınızla iyice masaj yapın.

l 30 dakika ile 1 saat arasında saçınızda bekletin.

l Saçınızdaki yağlılık dan  kurtulmak için hafif bir şampuan kullanın.

5. Yumurta

Yumurta, saçlar için süper bir besin olarak kabul görür. Yumurta, saç tellerindeki hasarları onaran, amino asitler bakımından zengindir. Yumurtada bulunan Vitamin A, E, Biotin ve Folate gibi diğer besinler sağlıklı saç büyümesini destekler. Yumurtada bulunan yağ asitleri, ipliklerinizi kırılmalarını önlemek için nemlendirir ve şekillendirir.

Nasıl Kullanılır?

l Bir kaseye 2 yumurtayı kırın ve biraz limon suyuyla iyice çırpın.

l Karışım sertleşince kullanıma hazırdır.

l Yumurta karışımını saç derisine ve saça uygulayın.

l Saçınızı saç bonesi ile kapatın.

l 30-40 dakika bekletin.

l Soğuk su ve hafif bir temizleyici ile iyice yıkayın.

l Bu maskeyi sürdükten sonra saçınızı sıcak suyla yıkamayın aksi halde kötü bir kokuya neden olabilir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku