Sağlık Bakanlığı HES Kodu Alma Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı HES kodu alma için kullanılabilecek çağrı merkezi numarası ya da iletişim numarası bilgileri, HES uygulaması hakkında destek telefonu yazdık

Ülkemizde baş gösteren Koronavirüs Salgını sonrasında alınan tedbirler ve normalleşme süreci olarak adlandırılan uygulamalar neticesinde vatandaşların seyahat halinde iken HES kodu alma ve bu kod ile seyehat etme zorunlu hale geldi. Bu yazımızda ise HES kodu alma telefon numarası ve Hayat Eve Sığar uygulaması çağrı merkezi telefon numarası gibi tüm iletişim bilgilerinden bahsedeceğiz.

HES Kodu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirip uygulama marketlerinde yayınlamış olduğu Hayat Eve Sığar uygulaması; konumunuz aracılığıyla çevrenizdeki koronavirüs testi pozitif çıkan ve vaka sayısının en yoğun olduğu yerleri gösterirken, ücretsiz olarak maske kodu talep etme, HES kodu alma gibi fonksiyonları içerisinde barınıyor. Normalleşme süreci içerisinde seyahat açısından konulan yasakların gevşetilmesi amaç edinerek HES kodu uygulaması yürürlüğe girmiş oldu.

Hayat Eve Sığar Uygulamasından HES Kodu Alma

İşte HES kodu alma işlemleri;

  • Hayat Eve Sığar uygulamasını indirin. (App Store | Google Play)
  • Hayat Eve Sığar uygulamasından ‘HES Kodu İşlemleri‘ menüsüne giriş yapın.
  • HES Kodu Oluştur‘ butonuna tıklayın ve gelen ekrandan kodun kullanım süresini seçin.

Telefon Üzerinden SMS ile HES Kodu Alma

  • Telefonunuzun mesajlaşma (SMS) bölümüne girin, yeni bir mesaj oluşturun.
  • HES yazıp boşluk bırakın sırası ile; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Seri Numaranızın son 4 hanesini ve izin süresini (gün bazından) yazın. (Örneğin; HES 11111111111 1234 5)
  • Bu mesajı 2023‘e gönderin.

e-Devlet Üzerinden HES Kodu Alma

HES kodu e-Devlet üzerinden de alınabilecek ancak HES kodu şuan için uygulamada olmadığından e-Devlet’te yayımlanan bir hizmet mevcut değil, yakın zamanda güncellenecektir.

HES Kodu Alma İletişim Telefon Numarası

Telefon üzerinden Sağlık Bakanlığı çağrı merkezini arayarak HES Kodu almak maalesef mümkün değil. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi Hayat Eve Sığar mobil uygulamasından ve SMS yolu ile HES kodu alabilirsiniz. Eğer ileride Sağlık Bakanlığı HES kodu ile ilgili bir çağrı merkezi oluşumuna giderse yazımızda güncellenecektir.

Ancak Sağlık Bakanlığı’nın telefon numarası olan 0850 477 04 77’yi HES uygulaması ile merak ettiğiniz konular için arayabilirsiniz.

Ayrıca Sağlık kategorisindeki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku