Samsung Galaxy Note 5 Batarya Sorunu ile İlgili Çözümler

Akıllı telefonların en önemli sorunlarının başında batarya sorunu ve ısınma sorunu gelir. Isınma sorununa birtakım çözümler bulunsa da batarya sorunu için kesin bir çözüme henüz ulaşılamamıştır. Samsung Galaxy Note 5 Batarya sorunu genellikle cihazın aşırı kullanılmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Batarya sorunu yaşanmaması için cihazın şarj edilmesine çok dikkat edilmelidir. Batarya sorununun çözümü için cihaz şarjda takılı iken mesajlaşma, oyun oynama gibi işlemler yapılmamalıdır. Batarya ömrünü uzatmak için cihazın şarjı tamamen bittikten sonra şarj edilmelidir. Şarj işlemi tamamlandıktan sonra cihaz kesinlikle şarjda bırakılmamalıdır. Ayrıca güneş ışınları da Samsung Galaxy Note 5 cihazının bataryasına zarar vermektedir. Güneş ışınları, cihazın aşırı ısınması ve fazla uygulama yüklenmesi yani telefon kapasitesinin zorlanması batarya sorununa neden olmaktadır. Bunlar bataryanın şişmesine hatta bazı durumlarda bataryanın patlamasına bile neden olmaktadır.

Samsung Galaxy Note 5 Isınma Sorunu ile İlgili Çözümler

Genel olarak akıllı telefonların tamamında ısınma sorunu yaşanmaktadır. Bunun nedeni de akıllı telefonların çok fonksiyonlu olması her türlü uygulamanın aynı anda yüklenmesi ve günlük hayatımızda aşırı kullanmasından kaynaklanmaktadır. Ancak kullanıcıların yorumlarına göre Samsung Galaxy Note 5 cihazında bu sorunun daha fazla olduğu bilinmektedir. Ancak ısınma sorunu için birçok alternatif çözüm bulunmaktadır. Cihazda bulunan hafızayı fazla zorlayan uygulamaların kaldırılması gerekmektedir. Özellikle kullanmadığınız anlarda açık uygulamaları kapalı konuma getirmeniz de cihazın aşırı ısınma sorununun önüne geçmektedir. Yine şarj edilmesini de dikkat edilmesi de gerekmektedir. Cihaz şarjda iken aldığı enerjiden dolayı zaten ısınması normale oranla daha fazla olacaktır. Bu nedenle cihaz şarjda iken fazla oynanmaması gerekmektedir. Ayrıca ekran ışık seviyesinin de ortama uygun olması gerekmektedir. Işık seviyesinin aşırı yüksek kullanılması da cihazın aşırı ısınmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ekran ışık düzeyinin ya en düşük seviyede kullanılması ya da otomatik olarak ortama uygun ayarlanması gerekmektedir. Bunlar cihazın sorunlarına bie nevi çözüm olacaktır. Bunlara dikkat edilmesine rağmen eğer sorun düzelmezse mutlaka cihazın teknik servisine başvurulması gerekmektedir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku