TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır? Şartlar Nelerdir?

TikTok canlı yayın nasıl açılır? Canlı yayın yapmak için en kaç takipçi gerekir? Kimler anlık olarak yayın yapar ve gerekli şartlar nelerdir? Hilesi var mıdır?

Tiktok son zamanlarda en çok takip edilen sosyal medya platformları arasında başı çekiyor. Canlı yayın üzerinden sizi takip edenlere ulaşmak isterseniz hemen yazımızı okuyabilirsiniz.

Türkiye ve dünyada en fazla indirilen uygulamalardan biri olmayı başaran Tiktok, kullanıcıların 15 saniye uzunluğunda video paylaşımı sunan platformlardan bir tanesidir. Peki Tiktok’ta canlı yayın nasıl açılır? İşte Tiktok canlı yayınları hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Tiktok ülkemizde de sevilen sosyal medya sitelerinden bir tanesidir. Tiktok ne kadar ünlü olsa da henüz bu uygulamayı indirmeyenler için merak edici durumda bulunuyor. Yeni kullanıcılar özellikle Tiktok üzerinde canlı yayın paylaşımlarını merak ediyor.

Tiktok, kullanıcılarının özel efektler, etiketler ve müzikler ekledikleri kısa videolarını paylaşmalarını sağlamaktadır. Tiktok üzerinde kullanıcılar videolarını istedikleri video düzenleme aracına da sahip olabiliyor.

Tiktok Canlı Yayınını Kimler Yapabilir?

Tiktok’ta canlı yayınlar kullanıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Tiktok kullanıcıları belirli kriterlere uydukları zaman canlı yayın açabiliyor. Tiktok, 16 yaşından küçük kullanıcıların canlı yayın yapmasına izin vermemektedir. Bununla beraber 13 yaşından küçük kullanıcılar da Tiktok hesabı oluşturamaz. Böylece Tiktok video içeriklerinin daha kaliteli olmasını amaçlar. Tiktok’ta canlı yayın başlatmak için gereken şartlar arasında minimum 1000 takipçi sayısına ulaşmış olmaktır. Tiktok canlı yayın açabilmek için;

  • Uygulamayı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Ekranın alt bölümde bulunan “+” simgesine dokunun.
  • Kaydetme seçeneğinin yan tarafında “Canlı” düğmesine tıklayın.
  • ’Canlı Yayına Geç’ ifadesine dokunun.

TikTok Anlık Yayın Hakkında

TikTok canlı yayın yapabilmek için upload hızının iyi olması gerekir. Aksi durumda canlı yayın yapmanız oldukça zor hale gelecektir. TikTok üzerinden yayın yapmak için mutlaka internet hızınızı kontrol etmeniz gerekir.

Takipçi Sayısını Artırmak

TikTok dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak yer alıyor. Tik tok fenomenlerini günümüzde pek çok kişi tanımaktadır. Canlı yayınlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız mutlaka takipçi sayınızı arttırmanız gerekir. Sosyal medya platformları üzerinden canlı yayın yapmak şu son derece popüler hale geldi. Hemen hemen pek çok platformda canlı yayın açılmaktadır. Sizde Tiktok’ta da canlı yayın yapmak istiyorsanız hemen bir hesap açabilirsiniz.

TikTok canlı yayın nasıl açılır başlıklı yazımız dışında yine TikTok kullanıcıları için sitemizde daha önce paylaştığımız TikTok Dil Seçeneklerini Türkçe Yapma yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku