TikTok Hesap Silme ve Kalıcı Hesap Kapatma

TikTok hesap silme işlemini kalıcı olarak nasıl yapabilirsiniz? Tiktok hesap kapatma linki ve askıya alma sayfasından şifre işlemleri nasıl yapılır?

Dünyanın en sevilen sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran TikTok son zamanlarda popülerliği iyice arttırmayı başardı Birçok içeriğin bulunduğu platformlardan biri olmayı başaran TikTok, eğlenceli videoların paylaşıldığı yerlerden bir tanesidir.

Dünyada en sık tercih edilen sosyal medya sitelerinden biri olan TikTok’un son zamanlarda popülerliğini daha da arttırıyor. TikTok video paylaşım sayısı sürekli olarak yükseliyor. TikTok video platformu ne kadar popüler olsa da kullanıcılar farklı sebeplerden dolayı hesabını silmek isteyebiliyor. Peki, TikTok hesabı nasıl silinir? TikTok hesabınızı silmek için hemen alt tarafta yer alan adımları takip edebilirsiniz.

TikTok hesabının nasıl kalıcı olarak silineceğini öğrenebilirsiniz. Hesabını sildikten sonra, fikrinizi değiştirme ihtimaliniz göz önünde tutulur. Silme durumunu aktif ettikten sonra hesap 30 gün boyunca devre dışı kalacaktır. Silme talebinden sonra 30 gün içerisinde giriş yapmamanız durumunda hesabınız tamamen silinir.

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

TikTok hesabını kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • TikTok hesabınızı açın,
  • ‘…’ menüsünü kullanın,
  • Menü açıldıktan sonra “Hesabımı Yönet” seçeneğini tıklayın,
  • Ekran üzerinden “Hesabı Sil” seçeneğine dokunun,
  • Silme talebinden sonra “Doğrula ve Devam Et” seçeneğine donunun,
  • “Hesabı Sil” düğmesine seçeneğini tıklayın,
  • Onaylama yaptıktan sonra “Sil” düğmesine dokunun.

Bu işlemi yaptıktan sonra TikTok’taki oturumunuz sonlanacaktır. Hesabınız devre dışı kalacağından dolayı, videolarınız diğer kullanıcılar tarafından görülmeyecektir. Tüm adımları takip ettikten ve sonra hesabınız 30 gün askıya alınacaktır. Fikrinizi değiştirirseniz hesabınızı yeniden aktifleştirmek için 30 günlük bir süreç sizleri bekleyecektir. Eğer 300 gün içerisinde giriş yapmamanız durumunda hesabınız tamamen silinecektir.

TikTok Hesap Kapatma Sonrası Uyarılar

Tiktok hesap silmek geri alınmayan işlemlerden bir tanesidir. Bu uygulamadan sonra kalıcı olarak videolarınız, takipçileriniz ve beğenileriniz dahil tüm bilgileriniz TikTok uygulamasından silinecektir. Silme işleminden sonra sadece önbelleğe alınan bilgiler alıcı kişi tarafından görüntülenir. Silme işleminden sonra hiçbir kullanıcı sizlere ulaşamayacaktır. Sizde Tiktok hesabınızı silmek isterseniz bu adımları takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Tiktok uygulamasında hesap dondurma işlemi bulunmamaktadır. Uygulamaların tamamı hesap silme üzerinden gerçekleştirilir.

TikTok Hesap Kapatma Linki

TikTok hesap kapatma sayfasına alttaki linkten ulaşabilirsiniz

https://support.tiktok.com/tr/account-and-privacy/deleting-an-account

TikTok hesap silme ve hesap kapatma işlemlerini kısa ve sade olarak anlattığımız bu yazı sonrasında TikTok Hesabınız Geçici Olarak Sınırlandırıldı Hatası yazımız da ilginizi çekebilecek bir başka TikTok içerikli makalemiz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku