Whatsapp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar

Günümüzde mesajlaşma amacıyla kullanılan Whatsapp uygulamasının güncellenmesinden dolayı whatsapp yerine kullanılabilecek uygulamalar merak edilmeye başlandı. Peki, bu uygulamalar nelerdir?

Whatsapp yerine kullanılabilen uygulamalar şunlardır:

  • BİP
  • Viber
  • Skype
  • Telegram
  • Threema
  • Wire

Bu uygulamalar whatsapp uygulamasında yer alan içeriklere ve özelliklere sahip bazı uygulamalardır. Kişiye kullanım avantajı sunar ve etkin bir hizmet sağlar.

Bip Uygulaması

Günümüzde sıkça kullanılan bir uygulama olarak bilinir. Bu uygulamayı bütün operatörler kolayca indirebilir. Karşılıklı mesajlaşma ve sohbet grupları kurmak mümkündür. Ayrıca çok sayıda avantajı bünyesinde barındırır. Bilgisayar gibi araçlar yardımı ile iletişime geçmek mümkündür.

Whatsapp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar
Whatsapp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar

Viber Uygulaması

Whatsap özelliklerini viber uygulamasında rahatça bulabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde karşılıklı mesajlaşmak ve haberleşmek mümkündür. Ayrıca sohbetleri gizleme özelliği de mevcuttur. Gizli sohbetler sayesinde mesajlarınız daha güvende olmuş olur.

Skype Uygulaması

Sohbet etme amacıyla kullanılan büyük kesimlere hitap eden bir uygulamadır. Uygulamayı kullanarak görüntülü sohbetler yapılır. Aynı zamanda ücretsiz çağrılar ve grup mesajları iletmek mümkündür. Skype sayesinde anlık mesajlar kolay şekilde iletilir. Mevcut dosyalar karşıdaki kişiler ile hızlı şekilde paylaşılır. Yani whatsap uygulamasında yapacağınız çoğu işlemi bu uygulama üzerinde de yapmanız mümkün.

Telegram Uygulaması

Telegram uygulaması Rus bir programcı tarafından oluşturulmuştur. Uygulamada çok geniş kitlelere erişmek mümkün. Çoklu bir platform hizmeti sunar. Çok sayıda kişinin yer aldığı gruplara katılmak ve gruplardan bilgi edinmek mümkündür. Güvenlidir ve anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet hizmeti sunar. Gruplara katılmak istemeyenler özel sohbetlere katılabilir. Hem özel sohbetler hem de grup sohbetleri için çok tercih edilen bir sohbet uygulamasıdır.

Threema Uygulaması

Uygulamaya giriş yapmak için bir telefon numarasına ihtiyaç duymaz. Karşılık katılım özelliği sayesinde sohbet etmeyi daha keyifli hale getirir. Bu uygulama tablet için optimize edilmiş bir uygulamadır. Android sistemler ile uyumludur ve çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılır. Uygulamanın görünümü kişinin zevkine göre değiştirilebilir. Yani whatsap gibi kişiselleştirme özelliğine sahiptir.

Wire Uygulaması

Wire mesenger uygulaması geçmişte çok kullanılan bir uygulamaydı. Güvenli mesajlaşma hizmeti sunan bu uygulama da grup sohbetleri yapılabilir. Ayrıca bu uygulama ile dosyalar ve çeşitli fotoğraflar göndermek mümkündür. Mesajların güvenliği için kendi kendini yok eden bir mesaj sistemine sahiptir. İçerisinde çeşitli ve eğlenceli çok sayıda emoji barındırır. Sohbet esnasında bu emojiler kullanılabilir. Bu uygulamanın diğerlerinden farkı ekranı çok sayıda kişi ile paylaşabiliyor olmanızdır. Uygulama üzerinden link paylaşımı da yapılır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku