Yakın Koruma Nasıl Olunur? Yakın Koruma Maaşları

Yakın koruma nasıl olunur? Yakın koruma maaşları 2021 yılında ne kadar? Cumhurbaşkanı koruması olmak için aranan şartlar ve nitelikler nelerdir? İnsanlar internet üzerinden yakın koruma memurluğu için araştırma yapıyor. Peki nasıl yakın koruma olunur?

Yakın koruma memurluğu mesleğini yapmak istiyorsanız hemen yazımıza göz atabilirsiniz. Bazı mesleklerin önem derecesi yüksek olması nedeniyle maaşlarında da değişiklik görülmektedir. Güvenlik ihtiyacı herkes tarafından önem verilen konular arasındadır. Güven ve güvenlik ihtiyacı özellikle huzurlu bir hayat için hayati değer taşır. Bu yüzden belirli alanlarda koruma gerekebilir.

Özel güvenlik görevlileri genel olarak kalabalık toplulukların bulunduğu binalarda görev alır. Ayrıca şirketlerde özel güvenlikleri görebilirsiniz. Yakın koruma, özel güvenlik hizmetinin farklı bir türüdür. Yakın koruma hizmetleri kişiye özel uygulanır. Bu mesleği yürüten kişiler sürekli ya da dönemsel olarak çalışabilir.

Yakın Koruma Nasıl Olunur?

Yakın koruma olabilmek için güvenlik sertifikasına sahip olmanız gerekir. Mevzuat bakımından koruma hizmetleri belirli standart ve işlemlere tabi tutulur. Kanun uyarınca özel güvenlik ve yakın koruma olabilmek için istenen şartları sağlamalısınız. Bu şartlar arasında;

  • 18 yaşını doldurmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Herhangi bir suç işlememek,
  • Lise ve dengi okullardan mezun olmak.

Cumhurbaşkanı Koruması Nedir?

Cumhurbaşkanı koruması Cumhurbaşkanını yakından koruyan kişilerdir Cumhurbaşkanlığı için seçilecek korumalar belirli testlerden geçer. Yakın korumaların tamamı polistir. Gerekli durumlarda özel kuvvetlerde destek verebilir.

Cumhurbaşkanı Koruması Nasıl Olunur?

Cumhurbaşkanı yakın koruması olacak kişilerin nitelikli olması gerekir. Cumhurbaşkanı korumalığı yapabilmek için polis ya da asker olmalısınız. Korumaların tamamı yakın muharebe eğitimi almıştır. Cumhurbaşkanı yakın koruması olmak için;

  • Polis ya da asker olmak,
  • Yeterli silah bilgisine sahip olmak,
  • Yasalar hakkında bilgi sahibi olmak,
  • Çevik olmak,
  • Mesleki soruşturma geçirmemek aranan kriterlerdir.

Yakın Koruma Kaç Para Maaş Alıyor?

Eğitimini başarı ile tamamlayan kişiler yakın koruma olmaya hak kazanır. Yakın koruma mesleği diğer güvenlik mesleklerine göre farklıdır. Yakın koruma desteği daha fazla güvenlik sağlanması için talep edilir. Yakın koruma hizmetini almak isteyen kişiler risklere karşı korunmayı arzu eder. Bu nedenle maaşları standart güvenliklere göre daha yüksektir. Yakın korumalar ortalama 4000-8500₺ arası maaş alır.

Yakın koruma nasıl olunur ve yakın koruma maaşları başlıklı yazımız sonrası yine sitemizde yer verdiğimiz Kabin Memuru Nasıl Olunur? Kabin Memuru Maaşları başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Mesajları Oku